3.0. Sıkça Sorulan Sorular >

3.1. “Garanti Bankası e-Trader Veri İzleme Ekranı Kısa bir süre içinde açılacaktır” yazan sayfada kalıyor ve açılmıyor.

Önceki sayfaBaşa dönSonraki sayfa

3.1.A. Java Sun veya Microsoft VM yüklü olmayabilir.

İnternet Explorer>Araçlar>İnternet Seçenekleri kontrol edilir.

www.java.com adresinden Java Sun ya da http://217.195.205.163/download/Win9x-ME-NT-XP-msjavx86.exe adresinden Microsoft VM yüklenerek kurulabilir. Kurulum bittikten sonra açık olan bütün İnternet Gezgini pencereleri kapatılıp tekrar giriş yapılır.

3.1.B.1. Java Uygulamaları olarak Java Sun bulunuyor ise; İnternet Gezgini Seçenekleri içerisinden Eklentiler>(Eklentileri Ekle veya Kaldır) kısmında Java Sun’a ait eklenti devre dışı olabilir.

Bu durumda “İnternet Gezgini>Araçlar>Eklentileri Yönet” adımına girilir.

Etkin hale getirmek için Java Sun’a ait eklenti bulunup seçilir ve sağ alt köşedeki etkinleştir kısmına tıklanır. Bu işlemden sonra açık olan bütün internet sayfaları kapatılır, daha önceden Garanti e-Trader Veri İzleme Ekranına hiç giriş yapılmadıysa veya yapılmış olması durumunda özel bir ekran tasarımı yoksa bilgisayar içersindeki c:\mtxdosyalar klasörü silinir ve tekrar giriş yapılır.

3.1.B.2. Bu işlemlere rağmen (B1) halen Garanti e-Trader açılmıyorsa “Araçlar>İnternet Seçenekleri>Genel” sekmesine tıklanır. Buradaki sil butonuna basılır. Yeni açılan penceredeki dosyaları sil ve tanımlama bilgilerini sil butonlarına basılır. Eğer internet Gezgini sürümü eskiyse genel sekmesinde dosyaları sil ve tanımlama bilgilerini sil butonlarına basılır.

Daha sonra açık olan bütün internet sayfaları kapatılır ve tekrar giriş yapılır.

3.1.C. Java Uygulamaları olarak Microsoft VM de bulunuyor ve bu işaretli ise işaretleri kaldırılıp Java Sun işaretli hale getirilir.

Bu işlemden sonra açık olan bütün internet sayfaları kapatılır, daha önceden hiç giriş yapmadıysa veya yapmış olması durumunda özel bir ekran tasarımı yoksa c:\mtxdosyalar klasörü silinir ve tekrar giriş yapılır. Garanti e-Trader halen açılmıyor ise B2’de belirtilen adımlar uygulanır.

3.1.D. Bilgisayarın güvenlik duvarı (firewall) içerisinde Garanti e-Trader uygulaması bloke edilmiş olabilir. Windows Denetim Masası içerisinden Güvenlik Duvarı (firewall) özelliklerine girilerek Java uygulamasının Güvenlik Duvarı üzerinden İzinli (allow) olması sağlanmalıdır.

3.1.E. Açılır pencere engelleyicileri açık olabilir. Bununla ilgili olarak, 0.2. Açılır Pencere Engelleyicileri adımındaki akışlar kontrol edilmelidir.

3.1.F. Bütün bu işlemlerden sonra halen sonuç alınamadıysa anti virüs programı engelliyor olabilir. Anti virüs programı geçici bir süreliğine devre dışı bırakılıp tekrar denenebilir. Bu işlemin de bir sonuç getirmemesi durumunda bilgisayarda kalıcı olarak bir özellik kısıtlaması yapılmış olabilir. Bilgisayarcınıza danışabilir veya başka bir İnternet Gezgini yükleyerek tekrar deneyebilirsiniz.